Jak zachęcić dzieci do jedzenia owoców?

sok jablkowy

Owoce to bardzo ważny składnik dziecięcej diety. Niestety nie wszystkie maluchy chętnie po nie sięgają. Co zrobić, by temu zaradzić? Jak zachęcić latorośl do częstszego spożywania jabłek, gruszek czy bananów? Oto kilka sprawdzonych sposobów, które z pewnością pomogą rodzicom w rozszerzeniu jadłospisu pociechy. Poznaj je wszystkie.

Daj maluchowi prawo głosu

Wybierzcie się na wspólne zakupy. Pozwól maluchowi zdecydować, jakie owoce trafią na jego talerz. Niech sam wybierze te, które najbardziej mu smakują. Ten prosty „zabieg” może przynieść bardzo dobre rezultaty. Pociecha chętniej zje przekąskę, którą sama skomponuje. Zaproś ją do zabawy w kuchni. Puśćcie wodze fantazji i wyczarujcie gąsienicę z kiwi albo palmy z bananów i pomarańczy. Tak fantazyjny posiłek dziecko zje z prawdziwą przyjemnością, a czas spędzony na obieraniu i krojeniu owoców to świetna okazja do tego, by zacieśnić rodzinne więzi.

Włącz owoce do swojej diety

Pamiętaj o jednej bardzo ważnej kwestii – dziecko bierze przykład z rodziców. Dlatego, jeśli chcesz, by Twoja pociecha jadła więcej owoców, włącz je do swojej codziennej diety. Niech maluch zobaczy jak wielką przyjemność sprawia Ci pałaszowanie jabłek, gruszek, bananów czy brzoskwiń. Wtedy z pewnością sam też będzie chciał ich spróbować. Nie zmuszaj go jednak do niczego. W przeciwnym razie osiągniesz skutek odwrotny od zamierzonego. Nigdy też nie traktuj spożywania owoców jako elementu kary za przewinienie czy nieposłuszeństwo. Posiłki zawsze powinny przebiegać w spokojnej atmosferze, wolnej od stresu, gniewu czy złości.

Podawaj dziecku owoce w atrakcyjnej formie

Twoja pociecha na widok „zwykłych” jabłek czy gruszek kręci nosem. Podaj jej koktajl owocowy dla dzieci. Co ważne nie musisz go przygotowywać na własną rękę. Tego typu produkty ma w swojej ofercie wiele sklepów, między innymi LifeBerry. Czym kierować się podczas dokonywania zakupów? Zwróć szczególną uwagę na skład danego napoju. Powinny się w nim znaleźć wyłącznie naturalne składniki. Unikaj artykułów, które zawierają duże ilości cukrów prostych, słodzików, sztucznych barwników czy konserwantów.

Dlaczego warto sięgnąć po koktajl dla dzieci? Owoce podane w takiej formie są łatwo przyswajalne. Poza tym maluch może pić napój o różnych porach w ciągu dnia, np. w przerwie między zajęciami czy podczas śniadania. Dzięki temu nie tylko dostarczy organizmowi niezbędnych witamin, mikro- i makroelementów, ale również skutecznie ugasi pragnienie.

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1499728603263 13726abce5fdcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxwc3ljaG9sb2dpc3QlMjB0aGVyYXB5fGVufDF8MHx8fDE2ODUzNTQ5NDh8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Dziecko z problemami – kiedy poszukać pomocy psychologa?

1 czerwca 2023

Dzieciństwo to okres pełen odkrywania, nauki i rozwoju. Niestety, nie wszystkie dzieci przechodzą przez ten czas bez trudności. Niektóre mogą zmagać się z problemami emocjonalnymi, zachowaniem lub trudnościami w nauce.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady