Jak pobiera się komórki macierzyste do leczenia stawów? Sprawdzamy terapię Angel System

photo 1607326207820 989c6d53a0a2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8aW5qZWN0aW9ufGVufDF8MHx8fDE2NDkzNTUwNjUixlibrb 1.2.1q80w1080

Starość nie radość, jak mówi popularne przysłowie. Niestety jest w nim ziarno prawdy, ponieważ wraz z wiekiem nasz organizm przechodzi szereg zmian i staje się coraz mniej sprawny. Dotyczy to szczególnie stawów – ruchomych połączeń kości, które często u seniorów są w znacznie gorszym stanie. Nie ma jednej skutecznej metody farmakologicznej, która pomogłaby pozbyć się problemu. Jest jednak nowoczesna terapia Angel System, która może pomóc w walce z artrozą stawów…

Angel system – na czym to polega?

To innowacyjna terapia, która wykorzystuje komórki macierzyste wytworzone z krwi pacjenta. W ten sposób zmniejsza się ryzyko wystąpienia skutków ubocznych – komórki wchodzące w skład podawanego preparatu nie wpływają negatywnie na organizm ludzki. Preparat podawany jest domiejscowo poprzez zastrzyk, który wykonywany jest z częstotliwością dostosowaną indywidualnie do każdego pacjenta.

Terapia bogatopłytkowa jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia i regeneracji stawów. Pacjenci odczuwają poprawę już po pierwszym zabiegu, zauważając zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz ułatwienie ruchu. To metoda, która nie tylko eliminuje skutki zmian zwyrodnieniowych, lecz również pomaga w regeneracji uszkodzonych komórek chrząstki stawowej.

Jak pobierane są komórki macierzyste?

Preparat do terapii Angel System tworzony jest bezpośrednio z osocza krwi pobranej od pacjenta. Do wydzielenia właściwej substancji stosuje się specjalny separator, który po przetłoczeniu krwi wyłapuje komórki macierzyste. Technika jest w pełni bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych u pacjenta.

Dzięki Angel System pacjent może w bezpieczny sposób zmniejszyć objawy wynikające ze zmian zwyrodnieniowych stawów. Ze względu na fakt, że do leczenia wykorzystuje się komórki pochodzące bezpośrednio od osoby leczonej, technika uchodzi za jedną z bezpieczniejszych i skuteczniejszych metod. 

Ile kosztuje taka terapia?

Dotychczas leczenie komórkami macierzystymi zarezerwowane było raczej dla gwiazd. Wszystko ze względu na wysokie ceny terapii Angel System – ze względu na trudniejszy dostęp do specjalistycznego sprzętu, koszt leczenia był bardzo wysoki.

Technologia poszła jednak do przodu, zmieniły się również metody pozyskiwania komórek macierzystych. Dzięki temu obecnie to sposób leczenia, z którego może skorzystać każdy. W klinice Bio Ortopeda w Zielonej Górze pacjent może zapisać się na zabieg, który będzie kosztował około kilku tysięcy zł. Choć dla niektórych wciąż pułap może być zbyt wysoki, warto przeanalizować możliwość leczenia pod kątem korzyści, które z niego wypłyną.

Może spodobać Ci się również:

photo 1550533290 1ce6cc52d1b8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxzdWl0JTIwZ3JlZW58ZW58MXwwfHx8MTY0MjQxNzY0NQixlibrb 1.2.1q80w1080

Garnitur codzienny, czyli jak być eleganckim mężczyzną każdego dnia?

1 maja 2022

Człowiek jest postrzegany poprzez swoje cechy osobowościowe, jak również strój, który ma na sobie. Pamiętać warto o eleganckim wyglądzie, gdyż właśnie ten aspekt wypływa często na ocenę człowieka, szczególnie przy…

Czytaj więcej