Jak dbać o korony cyrkonowe? Co wpływa na trwałość koron cyrkonowych?

Dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle istotne bez względu na to, czy mamy swoje zęby, czy korzystaliśmy już z zabiegów protetycznych. Co więcej, w momencie, kiedy nasze uzębienie zostało uzupełnione o korony cyrkonowe, należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak zadbać o jamę ustną. Przestrzeganie zasad higieny może pomóc, jeżeli chodzi o trwałość koron cyrkonowych.

Korony cyrkonowe – jak prawidłowo o nie zadbać?

Korony cyrkonowe powstają z odpornych i mocnych tworzyw, jednak pomimo tego, powinniśmy wiedzieć, jak o nie odpowiednio zadbać. Oczywiście po zabiegu protetycznym, gdzie założone zostały korony protetyczne, należy postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ w przeciwnym razie możemy doprowadzić do uszkodzenia lub zniszczenia nowego uzębienia. Jeżeli jednak chodzi o utrzymanie czystości jamy ustnej i zadbaniu o korony cyrkonowe, warto pamiętać o kilku ważnych wskazówkach.

Jedną z najważniejszych czynności jest dokładne szczotkowanie zębów, a także używanie płynów do płukania jamy ustnej. Płyny mają za zadanie nie tylko odświeżyć oddech, ale również usunąć wszelkie szkodliwe bakterie, z którymi nie poradziła sobie szczoteczka do zębów.

Jak prawidłowa pielęgnacja wpływa na trwałość koron cyrkonowych?

To, jak długo będziemy nosić korony cyrkonowe jest uzależnione w dużej mierze od jakości przeprowadzonego zabiegu. Poza tym wpływ ma również to, jak pacjent będzie dbał o korony cyrkonowe.

Prawidłowa pielęgnacja i stosowanie się do zaleceń specjalisty to jeden z ważniejszych czynników wpływający na stan koron cyrkonowych. Oprócz dbania o korony warto zwrócić również uwagę na stałe zęby, które też wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W momencie, kiedy nie zadbamy o stałe zęby, a jedynie o korony cyrkonowe nasz uśmiech po pewnym czasie niestety nie będzie zachwycający.

Wizyty u stomatologa – czy są konieczne?

Po zabiegach protetycznych zawsze powinniśmy pozostać pod ścisłą kontrolą specjalisty. Nie należy lekceważyć zaleceń oraz nie można unikać wizyt w gabinecie protetycznym. Podczas regularnych spotkań specjalista sprawdza stan całego uzębienia, a w szczególności koron protetycznych.

Ponadto można wtedy wychwycić wszelkie nieprawidłowości, co umożliwia szybkie wdrożenie leczenia. Co więcej, specjalista może sam dać nam wskazówki dotyczące pielęgnacji lub polecić specjalne produkty, które jeszcze bardziej poprawią higienę jamy ustnej.

Może spodobać Ci się również:

photo 1500291161618 747dee2ab16ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0NHx8Y3JhbmJlcnJ5JTIwanVpY2V8ZW58MXwwfHx8MTY3MjQzNDc0Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Przy jakich chorobach warto do diety codziennej wprowadzić sok z czarnej porzeczki?

1 lipca 2023

Czarna porzeczka, ta mała i intensywnie fioletowa jagoda, jest prawdziwą kopalnią zdrowia i witamin. Z jej soczystych owoców można wycisnąć sok, który dostarcza mnóstwo korzystnych składników odżywczych. Od wieków znana…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady