Ile kosztuje monitoring gps samochodu?

unnamed file 1

Monitoring GPS do samochodu to dość niedoceniany sposób na to, aby móc uchronić się przed kradzieżą pojazdu. Jak działa takie urządzenie i kiedy warto je zamontować? Czy to w ogóle się opłaca? 

Monitoring samochodu GPS

Mimo że niektórzy kierowcy uważają, że monitoring GPS jest zbędny, bo nie daje pełnej ochrony przed kradzieżą, to prawda jest taka, że warto zastosować takie zabezpieczenie, przy czym trzeba wybrać odpowiedni sprzęt. Lokalizator wcale nie jest zbędnych gadżetem, to nieoceniona pomoc w przypadku kradzieży.

GPS do namierzania samochodu to bardzo małe urządzenie, które montuje się w niewidocznym, trudno dostępnym miejscu wewnątrz pojazdu. Taki sprzęt nie ingeruje w gwarancję samochodu, ani nie utrudnia jego użytkowania. Nadajnik pracuje w systemie uśpienia, dopóki nie dostanie sygnału do wybudzenia, wówczas informuje o swojej lokalizacji. Jest zasilany na baterie. Kradzież pojazdu można zgłosić na infolinii albo przez stronę internetową danej firmy, następnie informacja jest przekazywana do policji.

Jak działa lokalizator GPS?

W dzisiejszych czasach technologia bardzo szybko się rozwija, co więcej złodzieje mają naprawdę wiele pomysłów, jak obejść zabezpieczenie. To, dlatego ważne jest to, aby wybierać nowoczesne systemy ochrony pojazdów, które są zaopatrzone we własną, dedykowaną częstotliwość fal radiowych, a także indywidualną infrastrukturę nadajników. Tylko w tym wypadku GPS radiowy ma szansę dobrze spełnić swoją funkcję, czyli pozwolić na odzyskanie skradzionego pojazdu.

Złodzieje bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak zakłócić fale radiowe, w tym wypadku nadajnik może okazać się bezużyteczny. To, dlatego tak istotną kwestią jest to, aby wybrany system posiadał własną częstotliwość radiową. Dzięki temu nawet w przypadku próby zakłócenia fal nadal będzie można bez przeszkód ustalić lokalizację pojazdu.

Kiedy zakup takiego urządzenia się opłaca?

Radiowy system do pojazdów daje naprawdę wiele możliwości i sprawdza się doskonale nie tylko w przypadku firm transportowych. Coraz częściej na zakup nadajnika GPS decydują się także osoby prywatne. Oczywiście najczęściej w kontekście utraty pojazdu. Mimo że w tym wypadku GPS bezpośrednio nie uchroni nas przed kradzieżą auta, to można go bardzo szybko odzyskać. Taki sprzęt może okazać się także pomocy w kontroli dzieci.

Zakup urządzenia GPS bez wątpienia jest dobry wyborem, choć trzeba wiedzieć, jaki system ochrony pojazdu wybrać. Decydując się na sprzęt ze sprawdzonego źródła, na przykład nadajnik Topguard bez wątpienia będziemy zadowoleni z takiej inwestycji. 

Może spodobać Ci się również:

yJl7OB3sSpOdEIpHhZhd DSC 1929 1.jpgixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Hałas przemysłowy – gdzie występuje? Jak się przed nim ustrzec?

1 września 2023

Hałas przemysłowy znacznie różni się od tego, który słyszymy w życiu codziennym. Warto dodać, że z tego typu hałasem mamy do czynienia najczęściej w miejscu pracy. Czym jest dokładnie hałas…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady