Ergometr wioślarski jakie mięśnie pracują? Jaki model spełni nasze oczekiwania?

Ergometr wioślarski jakie mięśnie pracują? Jaki model spełni nasze oczekiwania?

Ergometr wioślarski to jedno z lepszych urządzeń, jakie możemy spotkać na siłowni. Ćwiczenia na tym sprzęcie przypominają prawdziwe wiosłowanie, które wykonujemy w wodzie. Jednak, zanim rozpoczniemy ćwiczenia na ergometrze, powinniśmy dokładnie poznać zasady ich wykonywania. Co więcej, warto również wiedzieć jakie mięśnie zaczną wtedy pracować.

Jakie mięśnie pobudzimy do pracy?

Każda aktywność fizyczna wykonana jest w celu poprawy sylwetki. Jeżeli zależy nam na konkretnych partiach ciała, wtedy dopasowujemy odpowiednie ćwiczenia. Jednak istnieją urządzenia, które pobudzają prawie wszystkie mięśnie naszego ciała.

Do takich sprzętów zaliczamy ergometr wioślarski. Wioślarz treningowy pozytywnie wpływa na mięśnie brzucha, pośladków, nóg czy ramion. Dzięki temu możemy zadbać o całe ciało za pomocą jednego rodzaju ćwiczeń.

Dużą zaletą jest to, że wioślarz do ćwiczeń nie obciąża stawów, a więc może na nim trenować zdecydowanie więcej osób. Poza pracą mięśni spalamy także tkankę tłuszczową praktycznie z każdego miejsca na ciele. Jeśli komuś zależy na smukłej sylwetce koniecznie, powinien spróbować takiego treningu.

Prawidłowa technika to gwarancja sukcesu

Zanim rozpoczniemy trening, musimy wiedzieć jak prawidłowo ćwiczyć. Chociaż z pozoru wydaje się to łatwe to jednak nawet niewielki błąd, może skończyć się niechcianą kontuzją. Oczywiście urazy mogą zdarzyć się na każdym sprzęcie, jeżeli będziemy z niego korzystali w sposób niezgodny z instrukcją.

Niestety w przypadku nieprawidłowego korzystania z wioślarza efekty mogą nie być tak zachwycające, jak byśmy tego, chcieli. Dodatkowo wykonywanie ćwiczeń może być wtedy bardziej męczące, niż w momencie stosowania odpowiedniej techniki.

Jaki model wioślarza wybrać?

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem ergometru wioślarskiego, musimy pomyśleć jaki rodzaj będzie dla nas najlepszy? W momencie, kiedy chcemy kupić ergometr do ćwiczeń w domu na początku najlepiej wybrać wioślarz mechaniczny. Jego cena nie jest wygórowana, więc będzie on idealny dla osób początkujących.

Kolejny bardziej popularny to wioślarz magnetyczny, który może być regulowany manualnie lub elektronicznie. Osoby chcące nieco bardziej się wykazać mogą wybrać wioślarz powietrzny, gdzie jest zastosowany duży opór. Innym urządzeniem o wysoki oporze jest wioślarz wodny odzwierciedlający prawdziwe wiosłowanie, które w taki sam sposób angażuje mięśnie do pracy.

Ostatni model to wioślarz hydrauliczny cechujący się mniejszymi rozmiarami. Powoduje to, że ten model bez problemu zmieścimy w swoim domu.

Może spodobać Ci się również:

Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę?

Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę?

15 października 2020

Idealna sylwetka to marzenie chyba każdej kobiety, niestety mało która pani może się nią pochwalić. I nie ma w tym nic złego… Drobne niedoskonałości są całkowicie naturalne. Ale istnieją też…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady