Drzwi do pomieszczeń gospodarczych w domu. Jakie wybrać?

unnamed file 1

Dobrze zabezpieczone wejście do pomieszczeń gospodarczych wymaga wyboru odpowiednich drzwi. W przypadku magazynu, piwnicy, czy kotłowni w domu jednorodzinnym drzwi powinny mieć wysokie parametry wytrzymałościowe i antywłamaniowe. Takie działanie uniemożliwi potencjalne włamanie, a także dobrze zabezpieczy mienie przed zniszczeniem wodą lub pożarem.

Drzwi do pomieszczeń gospodarczych, inaczej – drzwi techniczne nie muszą być wyjątkowo eleganckie, za to powinny być trwałe i niepodatne na uszkodzenia. Dobra konstrukcja całej stolarki drzwiowej w takich miejscach wymaga zastosowania zabezpieczeń wewnątrz skrzydła drzwiowego, a także wyboru odpowiedniego progu i ościeżnicy.

Jakie drzwi zewnętrzne w pomieszczeniach gospodarczych się sprawdzą?

Pomieszczenia techniczne, magazyny i piwnice to miejsca często odległe od mieszkania. Nie mogąc więc doglądać bez przerwy takiego pomieszczenia warto postawić na dobry system zabezpieczeń. Szczególnie ważne to jest w przypadku, gdy składujemy tam wartościowe rzeczy, nie mieszczące się w domu.

Dobrym materiałem na bezpieczne drzwi wejściowe, w tym przypadku, jest stal ocynkowana. Taka powierzchnia stanowi trudny do sforsowania element, a jednocześnie jest trwała i odporna na ogień i wodę. Wystarczy zastosować odpowiednią grubość drzwi oraz mechanizmy antywłamaniowe wewnątrz skrzydła drzwiowego, by dobrze zabezpieczyć wejście. 

Termoizolacja i izolacja akustyczna, czy to istotne w takich drzwiach?

Większość przedmiotów użytkowych przechowywanych w pomieszczeniach technicznych nie wymaga utrzymywania wysokich temperatur. Jednakże, w niektórych przypadkach takie pomieszczenie łączy się z resztą domu. Warto więc postawić na odpowiednio szczelne drzwi o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Tu dobrym wyborem będą drzwi drewniane pokryte blachą, które poza wytrzymałością są wyjątkowo szczelne. Mniejszą uwagę przywiązuje się do izolacji akustycznej, choć dobrze zaizolowane drzwi, wypełnione pianą PUR mogą i w tej kwestii satysfakcjonować właściciela domu.

Jakie inne zastosowanie mają drzwi antywłamaniowe?

Drzwi antywłamaniowe stosowane są wszędzie tam, gdzie przechowujemy drogi sprzęt, czy wartościowe mienie. Drzwi antywłamaniowe, niepodatne na uszkodzenia to dobry wybór również w przypadku mieszkań w bloku, czy domu położonego w odleglejszej okolicy.

Drzwi bezpieczne, wybierane do pomieszczeń technicznych i gospodarczych nie muszą wyjątkowo się prezentować, ale warto wybrać takie, które łatwo jest czyścić, pielęgnować i konserwować. To nie tylko zapewni dobry wygląd, ale również przedłuży okres użyteczności drzwi wejściowych.

Może spodobać Ci się również:

Ergometr wioślarski jakie mięśnie pracują? Jaki model spełni nasze oczekiwania?

Ergometr wioślarski jakie mięśnie pracują? Jaki model spełni nasze oczekiwania?

1 lutego 2021

Ergometr wioślarski to jedno z lepszych urządzeń, jakie możemy spotkać na siłowni. Ćwiczenia na tym sprzęcie przypominają prawdziwe wiosłowanie, które wykonujemy w wodzie. Jednak, zanim rozpoczniemy ćwiczenia na ergometrze, powinniśmy…

Czytaj więcej