Dlaczego pizza jest daniem, które podbiło świat?

unnamed file 1

O tym, co to jest pizza, chyba nie trzeba pisać, gdyż bardzo niewielki odsetek populacji nie wie. Pizza to danie, które od ponad stu lat szturmuje wszystkie kultury kulinarne, a ilość pizzerii wciąż wrasta. Jest to podyktowane dwiema kwestiami: przede wszystkim pizza to danie, które w prosty sposób można zrobić, a po drugie jest niezwykle wdzięczną potrawą, w której można zastosować wszystkie dodatki.

Najistotniejsze jest oczywiście kruche ciasto drożdżowe oraz składniki w najwyższej jakości. Szukając pizzy idealnie skomponowanej, możemy zajrzeć do Pizzerii Babilon w Krakowie i dowiedzieć się, jak smakuje ten rarytas w wersji klasycznej lub improwizowanej, z przepysznymi dodatkami.

Klasyka nigdy nie wyjdzie z mody, czyli jak wygląda królowa Margherita?

Pizza w wersji klasycznej, czyli neapolitańska, do tradycja, która nigdy się nie znudzi. Tajemnica tkwi w prostocie i zachowaniu niezwykłego smaku. Włosi z Neapolu w dziewiętnastym wieku poczęstowali przebywająca tam z wizyta królową Margheritę i to dzięki niej pizza zyskała rozgłos. To wydarzenie spowodowało również, że klasyczną pizzę nazwano Margherita.

Na kruche, drożdżowe ciasto położony jest sos ze świeżych, czerwonych, pomidorów, biały ser mozzarella i zielona bazylia, czyli barwy flagi włoskiej. Tak skomponowane danie nadal zachwyca estetyką, aromatem i smakiem. Dlatego też, każda szanująca się pizzeria na samym szczycie menu wymienia królowa Margheritę.

Zdrowie i energia, czyli kto powinien jeść pizzę?

Pizza niesłusznie przez wielu zaliczana jest do dań typu fast food, a przecież dobra pizza, to potrawa, którą należy pieczołowicie przygotować. To, że pieczenie nie trwa długo, nie znaczy, że przygotowanie ciasta i dobranie odpowiednich dodatków nie jest czasochłonne. To jednakże oznacza, że pizza jest daniem nie tylko pełnowartościowym i zdrowym, ale jest dowolnie konfigurowany skład wierzchni może być dopasowany nawet do wymagającego dietetyka.

Mało jest dań, które można dopasować do okazji. Pizza może być potrawą obiadową, przekąską śniadaniową lub kolacją w doskonałym wydaniu. Istotne jest takie zbalansowanie składników, by zachować zdrowe wartości odżywcze oraz energetyczne pizzy.

Sos, przyprawy i dodatki, czyli jak powinna wyglądać pizza?

Niewątpliwie pizza musi składać się z ciasta, sosu oraz wybranych dodatków. Sos jest klasycznie pomidorowy, jednakże wiele osób skłania się ku wariantowi śmietanowemu lub BBQ. To zależne jest od dobrania dodatków. Istotne, by pizza była zdrowa jest zastosowanie przypraw. Naturalne zioła, takie oregano, bazylia, czosnek podnoszą walory zdrowotne oraz smakowe.

Może spodobać Ci się również:

Soja - uzdrowicielka, czy morderczyni?

Szukasz pracy? Napisz dobry list motywacyjny!

2 listopada 2020

Sytuacja na rynku pracy jest niepewna, a wiele osób w ostatnich miesiącach odczuwa jej skutki. Jeśli jesteś wśród tych, którzy stracili źródło utrzymania, pewnie nie jest Ci łatwo. Wirus wirusem,…

Czytaj więcej