Co to jest fotoodmładzanie twarzy i czy warto?

unnamed file 2

Chociaż czasu nie da się zatrzymać, to można nieco opóźnić proces starzenia się skóry. Medycyna estetyczna oferuje bardzo wiele skutecznych i mało inwazyjnych zabiegów na twarz i ciało, które pomogą zachować skórę twarzy i ciała w dobrej kondycji na długi czas. Czym jest popularne w ostatnim czasie fotoodmładzanie i kiedy warto zdecydować się na tego typu zabieg?

Fotoodmładzanie dla każdego

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, z którym jednak niechętnie się godzimy. Większość z nas pragnie zachować piękny i co ważniejsze młody wygląd na bardzo długi czas. Czy jest to możliwe? Okazuje się, że tak. Z pomocą przychodzą nam zabiegi laserowe, między innymi fotoodmładzanie, które jest bezinwazyjne, szybkie i skuteczne. 

Na czym polega taki zabieg? Zabieg jest wykonywany przy użyciu lasera, który umożliwia dogłębną odbudowę skóry oraz redukcję pierwszych oznak starzenia takich jak zmarszczki czy utrata jędrności skóry. Oczywiście zabieg fotoodmładzania bardzo dobrze radzi sobie także z przebarwieniami oraz rozszerzonymi porami. Ma działanie wszechstronne, dlatego cieszy się tak dużą popularnością.

Jakie są przeciwwskazania?

Jak w przypadku każdego zabiegu, fotoodmładzanie nie będzie polecane każdej osobie. Są pewne przeciwwskazania, które mogą wykluczyć możliwość przeprowadzenia zabiegu. Zabiegu nie będzie można wykonać w przypadku brania leków światłoczułych, przyjmowania sterydów, chorób typu cukrzyca, żółtaczka B, C, czynnych chorób autoimmunologicznych, stanów zapalnych i nie tylko.

Specjalista na konsultacji wstępnej bez wątpienia wykluczy wszystkie przeciwwskazania i ustali ile zabiegów będzie potrzebnych, aby rezultaty były zadowalające. 

Efekty po fotoodmładzaniu

Fotoodmładzanie daje bardzo dobre rezultaty, gdyż znacząco poprawia jędrność skóry oraz jej elastyczność. Zmarszczki zostają spłycone, skóra staje się rozświetlona, a koloryt jest ujednolicony. Zabieg wykazuje dużą skuteczność, przy czym warto powtórzyć zabieg kilka raz w zależności od tego, jak bardzo złożony jest problem. Seria zabiegów fotoodmładzania skutecznie poprawi kondycję skóry i pozwoli zachować młody wygląd na dłuższy czas.

Po zabiegu fotoodmładzania może pojawić się zaczerwienie skóry, jednak można od razu wrócić do codziennych zajęć. Trzeba też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, która jest niezwykle istotna, aby móc utrzymać rezultaty po zabiegu jak najdłużej. Ekspozycja na słońce nie jest najlepszym pomysłem, należy też stosować kremy z filtrem oraz odpowiednie kosmetyki do skóry wrażliwej. 

Bez wątpienia jest to zabieg godny polecenia, jednak warto dobrze przemyśleć miejsce, w którym go wykonamy.

 

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1572742850837 6fbb4175e562cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxM3x8cHN5Y2hvbG9naXN0JTIwdGhlcmFweXxlbnwxfDB8fHwxNjg1MzU0OTQ4fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak psycholog małżeński może pomóc młodym parom w zrozumieniu siebie nawzajem?

1 kwietnia 2024

Psycholog małżeński odgrywa kluczową rolę we wspieraniu młodych par na drodze do lepszego zrozumienia siebie nawzajem oraz budowania trwałych, satysfakcjonujących relacji. Poprzez różnorodne metody terapeutyczne, psycholog może pomóc parze w…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady